PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=202776}

Złotowłosa i złota świątynia

Yellow Hair and the Pecos Kid
5,4 38
ocen
5,4 10 1 38
Złotowłosa i złota świątynia
powrót do forum filmu Złotowłosa i złota świątynia

i podobnie jak w Hundrze w roli głównej ładniutka Laurene London mocno potrafiąca nakopać co niektórym podchmielonym gringos. Typowy spaghetti western tyle ze po amerykańsko-hiszpańsku :) . Sporo fajnego humoru i westernowskich gagów (gonitwy, strzelaniny). Akcja toczy się w Meksyku w czasach wojen z Komanczami a wiec na moje oko na krótko przed 1 wojną światową. Dowodzący bandą rzezimieszków Flores i dowódca wojskowego garnizonu kontra złotowłosa Indianka, znająca miejsce ukrytej w górach indiańskiej fortecy i źródeł złota. Bardzo poczciwe kino przygodowe. Kilka scenek z odciętymi i przetopionymi na złoto głowami. Najśmieszniejsza scena to ta gdy uciekająca z miasta bohaterka bierze na zakładnika dowódcę garnizonu i trzymając rekę w jego gaciach zasłania się nim niczym tarczą :) Kupa śmiechu.

ocenił(a) film na 7
Jarek711

Może wiesz gdzie można obejrzeć ten film?

ocenił(a) film na 7
wiolcia123

w wersji oryginalnej nie ma chyba , ja sam mam tez ten film ledwie z dubbingiem węgierskim :) Znalazłem kiedyś wpisując w google akurat tytuł w tym języku, choc nie rozumiem tej mowy zupełnie :)

ocenił(a) film na 7
Jarek711

A możesz podać tą węgierską stronkę?

ocenił(a) film na 7
wiolcia123

niestety strona juz nie istnieje a filmu tez juz nie mam u siebie, myslalem ze mam , coz trzeba bedzie szukac w przyszlosci innej wersji

ocenił(a) film na 7
Jarek711

A to szkoda:(

ocenił(a) film na 7
wiolcia123

znalazłem te strone dzis znowu dziala, tu ci linka nie podam raczej bo nie przejdzie, moge to zrobic na poczte ale nie dziala powiadamianie, jak ci go podac?

ocenił(a) film na 7
Jarek711

matyjka123@interia.pl

ocenił(a) film na 7
wiolcia123

ok poszlo

wiolcia123

Zajrzyj do skrzynki pocztowej, prosze. Masz niespodzianke, tylko nie wiem, czy nie za pozno.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Jarek711

Czyżby to był ten film? Ktoś niedawno szukał, wydaje się podobny:
https://www.filmweb.pl/forum/filmy/Tytuł+westernu+poszukiwany,3229650

ocenił(a) film na 7
underground73

sprawdziłem ale to chyba nie ten, w Złotowłosej bohaterka dopiero pod koniec filmu widzi złote głowy, nie wiem czyje, a po chwili ma być złożona w ofierze i jak zwykle świątynia się wali w gruzy

ocenił(a) film na 9
Jarek711

To jednak ten film. Obejrzałem go dzisiaj i wszystko się zgadza zgodnie z tym, co ktoś opisał. Całkiem dobre kino, jak na mój gust :-)

ocenił(a) film na 9
Jarek711

Ogólnie warto obejrzeć jakieś inny filmy z tą aktorką? A coś z twórczości tego Matta Cimbera też warte obejrzenia?

Swoją drogą, najdziwniejsze jest to, że film "Złotowłosa i Złota Świątynia" wydaje się jakby niedokończony - na początku jest omawiana historia przeszłości głównej bohaterki i pod koniec też kilka wątków jakby czekało na kontynuację. Czyżby twórcom zabrakło budżetu na dalsze części? A szkoda.

ocenił(a) film na 7
underground73

można obejrzeć film Hundra

ocenił(a) film na 9
Jarek711

Coś takiego kojarzysz może? Brzmi ciekawie.
https://www.filmweb.pl/forum/filmy/Poszukuję+tutułu+filmu+fantasy+dla+młodzieży% 2C+który+był+emitowany+w+TVP1+gdzieś+w+latach+86-89,3158893

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones